VIDEO+FOTO/ Pamjet e fundit, ja si është gjendja nga përmbytjet tek Ura e Mifolit

582
Ndërsa në media, ministra e përfaqësues të qeverisë shprehen se gjendja është përmirësuar dhe ujërat janë tërhequr, në fakt e vërteta qëndron ndryshe.
Ujërat e Vjosës janë në të njëjtat nivele si një ditë më parë, ndërsa nuk kanë përmbytur më shumë tokë, por kanë qëndruar në të njëjtat nivele.
Siç edhe duket në pamjet e filmuara gjatë paradites së sotme nga Vlora, uji në urën e Mifolit është në të njëjtat nivele si dita e djeshme.
 
Uji tek ura e Mifolit diten e sotme
Sigal