Thumanë, Tërmet me magnitudë 3.5, raportohet për dëme materiale

548
Një tërmet me magnitudë 3.5 ballë ka goditur vendin rreth orës 23:40 të së martës. Tërmeti është ndjerë në Thumanë dhe zonën përreth Fushë-Krujës. Sipas raportimeve të banorëve të Thumanës, tërmeti ka qënë shumë i fuqishëm, dhe si pasojë ka shkaktuar edhe dëme materiale. Epiqendra e tërmetit është regjistruar në një kordinatë, 22 km nga Tirana dhe 8 km nga Vora.
Sigal