Tentoi të largohej, kapet shpërndarësi i heroinës në Durrës

242
Sigal

Një 45-vjeçar në Durrës është vënë në pranga pasi posedonte dhe shpërndante lëndë narkotike.

Njoftohet se G. T., u arrestua në Durrës, pasi policia e kishte ndaluar për kontroll. Ai tentoi të largohej, por u kap dhe u shoqërua për në Komisariatin e Policisë Durrës.

Gjatë kontrollit fizik, 45-vjeçarit iu gjetën dhe u sekuestruan dymbëdhjetë doza me lëndë narkotike të dyshuar heroinë, një sasi parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike dhe tre aparate celularë.

Njoftimi i policisë:

Durrës

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Bie në pranga 45-vjeçari që posedonte dhe shpërndante lëndën narkotike.

Sekuestrohen 12 doza me lëndë narkotike heroinë, 3 aparate celular dhe para të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta, si dhe kontrolleve të shtuara për rritjen e parametrave të sigurisë, shërbimet e Patrullës së Përgjithshme në Komisariatin e Policisë Durrës kanë ndaluar për kontroll në lagjen nr. 8, Durrës, shtetasin G. T., i cili në momentin që konstatoi Policinë tentoi të largohej, por u kap dhe u shoqërua në Komisariatin e Policisë Durrës.

Në vijim të veprimeve nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Durrës u arrestua në flagrancë shtetasi G. T., 45 vjeç, banues në Durrës.

Gjatë kontrollit fizik, këtij shtetasi iu gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 12 doza me lëndë narkotike të dyshuar heroinë, një sasi parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike dhe 3 aparate celularë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Durrës, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.