Temperaturat do të vijojnë me rënie, pritet reshje shiu

627
Rain drops falling from a black umbrella concept for bad weather, winter or protection
Sigal

15 gusht 2019: Moti do të mbetet pjesërisht i paqëndrueshem , do të jetë me alternime kthjelliemesh dhe vranësira me rreshje shiu në zonat malore.

Era do të  jetë me me intesitet drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 -5 ballë me lartësi vale 1,0–2,0  metër në det të hapur.

Temperaturat do të vijojnë me  me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   15/29°C

Zonat e  ulëta    19/35°C

Zonat  bregdetare  21/32°C