Skandali seksual/ Kryebashkiaku i Peshkopisë drejt arrestimit

243
Policia e Shtetit ka reaguar pas publikimit të video-skandalit të kryetarit të Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, i cili kërkonte favore seksuale për një vend pune. Policia i ka kërkuar televizionit Ora News pamjet filmike, me urdhër të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Organet e hetimit kanë mbërritur në zyra e televionit për të marrë materialet përkatëse. Drejtori i televizionit dhe drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi deklaroi publikisht se vinte në dispozicion të organeve të hetimit të gjitha materialet që zotëronte.