Reshje në të gjithë vendin, ditë e natë

528
Të martën moti vijon me vranësira dhe shira të përkohshëm ndërsa reshje dëbore në zonat e thella malore. Pasditja dhe në vijim, mbetet me vranësira dhe reshje deri mesatare në veri dhe qendër. Vranësira dhe reshje të herëpashershme mbeten prezent në gjithë vendin, në mbrëmje dhe gjatë natë.
Temperaturat e ajrit ruajnë vlera termike thuajse konstante në mëngjes dhe mesditë, duke u luhatur nga – 1 në 15°C.
Reshje mbeten prezent gjate gjithe javes ndersa temperatura vijojne te larta deri te premten)
Sigal