Qeveria e re, Rama dhe ministrat betohen sot te Presidenti Meta

64
Sigal

Sikurse është bërë me dije sot kryeministri Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të rij qeveritar do të betohen te Presidenti Ilir Meta. Seanca e betimit pritet të nisë në orën 10:00, siç është njoftuar.

Ndërkaq, qeveria “Rama 3” përbëhet nga 12 gra e 5 burra bashkë me kryeministrin. Ministrtat dhe kryeministri do të shkojnë  tek Presidenti, i shkarkuar më herët nga Kuvendi i vjetër.