Po drejtohej për në Shqipëri, kapet 1 kg kokainë në kamionin me drejtues shqiptar

74
Sigal

Po drejtohej për në Shqipëri, kapet 1 kg kokainë në kamionin me drejtues shqiptar

Një aksion i policisë italiane këtë mbrëmje ka bërë të mundur sekuestrimin e një sasie prej 1 kg kokaine.

Aksioni është zhvilluar në Brindisi të Italisë dhe sasia e konsiderueshme e kokainës u kap brenda një kamioni që drejtohej nga një drejtues shqiptar. Ky i fundit u arrestua nga policia italiane.