Plagosja në Vlorë, policia jep detajet: Autori i qëlloi me thikë, “Shqiponjat” e prangosin

53
Sigal

Njoftimi i policise:

Ne daten 06.10.2022, rreth ores 20.35 ne afersi te shkolles “24 Maji” ne lagjen “28 Nentori”, ka ndodhur nje ngjarje ku autori shtetasi Nexhi Safet Hyskaj, i datelindjes 22.08.1982 banues ne Vlore ka goditur me thike dhe si pasoje jane plagosur shtetasit Kevin Musa Nuredini, i dt 20.05.1999, banues ne Vlore dhe shtetasit Ervis Ismet Sejko, dt 31.10.1987 banues ne Vlore. Te demtuarit jane derguar per mjekim ne spitalin Vlore.
Autori eshte kapur ne flagrance nga F.P Shqiponja