Përfshihet nga flakët një makinë në Korçë

637
Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e kësaj të diele në Korçë, në zonën pranë ish-SMT-së.
Nga informacionet paraprake mësohet se automjeti është i llojit “Volkswagen” dhe ka marrë flakë në ecje e sipër.
Forcat e policisë dhe zjarrfikësit kanë mbërritur në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.
Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit, por mjeti ishte me impiant gazi dhe dyshohet që një rrjedhje e mundshme të ketë shkaktuar flakët. Për fat të mirë, nga incidenti nuk ka patur të lënduar.
Sigal