Sigal

Fillimi i javës: në 30 korrik,  moti do të jetë me kthjellime në zonat bregdetare dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW)  me shpejtësi  8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës  2 lartësi  vale 0,3 deri në 0,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të  jenë  me rritje të ndjeshme.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         14/32°C
Zonat e  ulëta           19/37°C
Zonat  bregdetare    20/35°C