Punonjës policie dhe vëllai kryebshkiakut të Ramës të përfshirë në trafik droge

405
Sigal

Policia e Shtetit ka kryer në orët e fundit një aksion të gjerë në disa qytete të vendit, kundër kultivimit të drogës. Mësohet se aksioni është shtrirë në disa qytete, pas hetimeve që kanë zgjatur për më shumë se një vit. Derimë tani bëhet me dije se janë shoqëruar 40 persona në Tiranë, Shkodër dhe në Kukës.

22 persona janë arrestuar deri më tani në Kukës, gjatë një operacioni anti kanabis. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se mes të arrestuarve është edhe vëllai i Fran Tucit, kreut të Bashkisë së Fushë Arrëzit, Arben Tuci.

22 personat e arrestuar janë: Kreshnik Murataj, Beqir Murataj, Shkëlqim Skacaj, Sali Kovaçi, Arben Tuci, Zamir Myftari, Floriand Myftaraj, Pal Pergjergji, Ramiz Cenaj, Naim Kadiu, Akil Buna, Arben Bejko, Durim Vata, Besart Dreni, Tarzan Veseli, Besnik Coka, Petrit Pashku, Benard Kordhaku, Shpëtim Topuzi, Zejnel Mece, Ardiatik Hoxha dhe Rezart Tahiri.

Operacioni anti-kanabis po zhvillohet edhe në qytete të tjera të vendimit. Uniformat blu kanë më shumë se dy vite që po hetojnë dhe sot është zhvilluar operacioni blic. Prej ditësh forcat e rendit kanë nisur një operacion kundër drogës, pasi ka shumë informacioneve që ka nisur kultivimi i kanabisit në masë. Edhe më herët Policia ka njoftuar për aksione anti-kanabis në Krujë dhe Durrës, ku nuk kanë munguar as arrestimet. Vetëm pak ditë më parë u sekuestruan mijëra fara kanabisi, të cilat ishin nisur nga Spanja dhe do mbilleshin në Shqipëri.