Në mesditë reshje shiu, moti për çdo qytet

46

Moti sot parashikohet të nis me kthjellime, por gradualisht vranësirat do të vijnë në shtim.

Në mbrëmje do të mbizotërojë moti i vranët. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të përfshijnë pjesën më të madhe të vendit në intensitet të ulët prej orëve të mesditës.

Në mbrëmje dhe në mesnatë, reshjet në pjesën bregdetare dhe perëndimore do të marrin karakter shtrëngatash me rrufe.

Era e vrullshme jugore do të mbizotërojë gjatë ditës, por në mbrëmje do të fryjë nga verilindja.

Valëzimi i ndihmuar nga era i forcës so të jetë 5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 15/26 shi diell

Kukës 14/21 shi diell

Lezhë 14/26 shi diell

Dibër 11/20 shi diell

Durrës 16/25 shi diell

Tiranë 16/26 shi diell

Elbasan 14/25 shi diell

Berat 11/26 shi diell

Vlorë 16/27 shi diell

Korçë 11/22 shi diell

Gjirokastër 10/26 shi diell

Sarandë 14/26 shi diell.