Në Kukës -4 °C, parashikimi i motit për sot

71

Ditën e hënë moti në vend nis i vranët dhe prej orëve të mesditës me kthjellime veçanërisht në bregdet dhe veri.

Reshje shiu me intensitet të ulët deri në orët e mëngjesit. Në verilindje dhe lindje reshje bore me intensitet të ulët në orët e mëngjesit. Më tej ndërprerje të reshjeve të shiut dhe të borës.

Era nga Verilindje-Veri me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore do të fitoj shpejtësi 15 deri në 20m/sek, duke u pasuar nga valëzim i forcës 4-5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër -1/16 re diell

Kukës -4/6 shi/borë diell

Lezhë 3/17 re diell

Dibër -3/8 shi/borë diell

Durrës 5/17 re diell

Tiranë 4/17 re diell

Elbasan 3/16 Shi diell

Berat 2/17 Shi diell

Vlorë 9/15 Shi diell

Korçë -3/6 Shi diell

Gjirokastër -3/12 Re shi

Sarandë 6/16 Shi diell.