Moti për këtë të dielë, mos dilni nga shtëpia pa çadër

61
Sigal

Kjo ditë e dielë do të jetë me kthjellime dhe vranësira në bregdet, ndërsa në zonat malore dhe zonat qendrore do të kemi reshje shiu dhe rrebeshe me stuhi pjesën e parë të ditës deri në mesditë, në mbrëmje do të kemi përmirësim. Temperaturat në mëngjes do të luhaten 13-20 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rënie 21-24°C në veri deri në 27-31°C në zonën e ulët.