Sigal

Dita e enjte, datë 12 korrik  moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë  e lehtë me drejtim veriperëndim me shpejtësi  7m/sek në bregdet.

Valëzimi do të  jetë i forcës 2  me lartësi  vale 0,3 deri në 0,50 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të vijojnë  me rritje.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         15/32°C
Zonat e  ulëta           19/33°C
Zonat  bregdetare    19/32°C