Moti i freskët, zbuloni çfarë do të ndodhë në vijim

540
Territori shqiptar do te vijoje në kushtet e motit të kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat veriore dhe verilindore.
Edhe pasditja mbetet nën ndikimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të vendit.
Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara gjatë orëve të mëngjesit ku minimuni ne rang vendi do shënojë 12 – 13 °C ndërsa një rritje të lehtë sjellin orët e mesditës ku termometri do ngjitet maksimalisht në vlerat 32 – 33°C bën me dije meteoalb

Sigal