Mot me diell dhe vranësira kalimtare, si do të ndryshojnë temperaturat sot

42
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se ditën e sotme vendi do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Për pjesën e parë të ditës moti do të jetë kryesisht me diell por nuk do të mungojnë alternimet e vranësirave kalimtare.

Pas orëve të mesditës do të jetë mot i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje – jugperëndim me intensitet 1-6 m/s e përkohësisht mesatare deri në 10m/s në brigjet detare shoqëruar me valëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 13/24 Diell pak re

Kukës 12/25 Diell pak re

Lezhë 12/24 Diell pak re

Dibër 10/23 Diell pak re

Durrës 14/25 Diell pak re

Tiranë 15/26 Diell pak re

Elbasan 13/27 Diell pak re

Berat 12/27 Diell pak re

Vlorë 14/25 Diell pak re

Korçë 10/24 Diell pak re

Gjirokastër 11/26 Diell pak re

Sarandë 13/25 Diell pak re.