Mot i kthjellët por në Korçë dhe Dibër temperatura -1°C

69

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e hënë parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Parashikohet mjegull dhe mjegullinë lokale në lugina në orët e mëngjesit.

Era do të fryj nga kuadrati i veriut e lehtë deri mesatare, duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 4/17 diell

Kukës 1/11 diell re

Lezhë 5/17 diell

Dibër -1/10 diell re

Durrës 5/18 diell

Tiranë 6/19 diell

Elbasan 7/18 diell

Berat 4/19 diell

Vlorë 6/18 diell

Korçë -1/11 diell re

Gjirokastër 3/17 diell

Sarandë 6/18 diell.