Monika Kryemadhi mbështet aktorët: Ja pse u urren Edi Rama

698
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka përkrahur sot protestën e aktorëve të Teatrit Kombëtar lidhur me ligjin e ri që po kërkon të miratojë qeveria dhe ndryshimin e godinës së Teatrit Kombëtar.
Në një reagim në Facebook, teksa ka ndjekur shqetësimet e aktorëve që kanë folur hapur sot në “Zonë e Lirë” për problemet me qeverinë, Kryemadhi shprehet se aktorët kanë të drejtë.
“Po zoti Derhemi (aktori Arben Derhemi), ju keni të drejtë!
Urrejtja e “Atij” vjen sepse ai nuk pranon të jetë një numër atje ku të tjerët duartrokiten”,- shprehet Monika Kryemadhi.
Sigal