Mjeku Roland Xhaxho preket nga koronavirusi, shtrohet në spitalin Infektiv në Tiranë

55

Mjeku Roland Xhaxho rezulton i infektuar me COVID-19.

Lajmi është dhënë nga ish-deputeti Tritan Shehu në një postim në Facebook, i cili njofton se mjeku është shtruar ditën e sotme në spitalin Infektiv.

Reagimi:

I dashur Landi te urojme sherim te shpejte! Kolegu, miku i ngushte, reanimatori i talentuar, novator i vecante e pedagogu njerezor Prof. Roland Xhaxho, eshte shtruar sot ne repartin infektiv i prekur nga ky virus.

Mbasi ka qene gjate gjithe kesaj periudhe person kryesor ne pershtatjen e sherbimeve te reanimacionit per perballjen me kete epidemi, sic duket do t’i duhet te “pushoje” disa dite, tashme si pacient i perkoheshem.

Megjithese jam i bindur se dhe nga dhoma apo shtrati i spitalit do te vazhdoje te jape kontributin e tij te cmuar me dijet, energjite e optimizmin e perhershem. Sherim te shpejte aty midis kolegesh.