Meta denoncon nga Shijaku krimin mjedisor: Rama edhe të vjedh edhe të helmon!

117
Sigal

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta pasi denoncoi sot ngjarjen në Shijak, ku digjeshin masive me plehra, duke rrezikuar jetën e banorëe, ka shkuar vetë në terren.

Ai tha në një mesazh se: Edi Rama edhe të vjedh edhe të helmon!

Sot në Gjepalaj të Shijakut, atje ku Edi Rama helmon njerëzit duke djegur tonelata me plehra për tërë natën, në pabesi ndaj komunitetit. Shijaku, Romanati dhe Ndroqi, sikur ka ndodhur një sulm kimik.
Solidaritet me të gjithë komunitetin! Koha e të pabesëve po mbaron!