Kthjellime dhe vranësira, si do të ndryshojnë temperaturat sot

111
Sigal

Ditën e sotme moti mbetet me kthjellime në të gjithë vendin deri në mesditë, kur vranësirat fillojnë të përfshijnë fillimisht zonat perëndimore dhe gradualisht gjithë territorin por pa shi.

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale duke u luhatur nga 16°C mëngjesi në zonat malore deri në 26°C, mesdita në zonat jugperëndimore.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 3 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim i ulët.