Malltezi: Dy orë para fillimit, ‘Foltorja’ e PD mbledh mijëra qytetarë në SHBA. Ja autokolonat dhe flamujt që valëviten

213
Sigal

Teksa ‘Foltorja’ e New Jersey,  pritet të zhvillohet në Marriott Hotel, në orën 12 pm me orën lokale në USA. Tashmë dy orë para fillimit “Foltorja” e  PD, mbledh mijëra qytetarë me banim në Amerikë, të cilët i bashkohen foltores me autokolona e makina, ku valviten flamujt shqiptar, amerikan dhe të PD-së.

Ja postimi i plotë i Albi Malltezi:

Foltore ne Amerike: po keta c’jane?
1. Llumi i PD? (Burimi: LB)
2. Te pire e mashtruar me nje teke? (GB)
3. Te mashtruar? (Burimi: GD)
4. Askushi? (Burimi: Salianji) apo