Kujdes! Temperatura deri 35°C, ja parashikimi i motit për sot 21 qershor 2019

465
Sigal

Moti do të jetë me kthjellime përgjatë bregdetit dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 17/29°C
Zonat e ulëta 21/35°C
Zonat bregdetare 23/34°C.