Keni plane për fundjavë? Njihuni më parë me parashikimin e motit, ja si pritet të jetë koha sot

419
Sigal

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat gjatë ditës së sotme do të pësojnë një rritje të lehtë. Në zonat malore nga -2ºC do të shkojë deri në 09ºC, në zonat e ulëta nga 3ºC në 15ºC dhe në zonat bregdetare nga 7°C në 16ºC.

Ndërsa për dy ditët në vijim temperaturat do të jenë me trend rritës, ndërsa të mërkurën do të nisë sërish rënia e temperaturave.