Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

39
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do blihet me 99.2 lekë dhe do të shitet me 100.3 lekë.

Euro do të blihet me 106 lekë dhe do të shitet me 106.9 lekë, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110 lekë dhe do të shitet me 111.2 lekë.

Ndërkohë paundi britanik në tregun shqiptar do të blihet me 122.3 lekë dhe do shitet me 123.5 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë