Sigal

Policia kufitare ka ndaluar 8 refugjatë në Kapshticë ndërsa tentonin të kalonin kufirin e gjelbër.

Burimet bëjnë me dije se klandestinët janë të gjithë meshkuj, 5 sirianë dhe 3 palestinezë.

Tetë refugjatët u shoqëruan në Drejtorinë e Kufirit dhe Migracionit për marrjen e deklaratave dyhe më pas u transportuan drejt qendrës së azilkërkuesve në Babrru.