Gjirokastër/ Marrin flakë varrezat publike

263
Sigal

Varrezat publike në Gjirokastër janë përfshirë nga flakët pasditen e kësa të premte.

Shkak mendohet të jenë bërë temperaturat e larta si dhe qirinjtë që të afërmit lenë pranë varrezave, raporton Panorama.

Kjo është kthyer në një problematikë të vazhdueshme në zonën e Gjirokastrës.

Fatmirësisht zjarrëfikëset ndërhynë në kohë për të shuar flakët duke evituar përhapjen e saj në pjesë të tjera të varrezave.