FOTO/ Moti për nesër, ja çfarë pritet të ndodhë

724
Sigal

Ashtu si ditën e sotme edhe të dielën, moti do të jetë i kthjellët dhe me temperatura mesatarisht të larta.

Reshje shiu nuk do të ketë në asnjë zonë të Shqipërisë.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e e dielë, që e gjeni më poshtë.

Reshjet

Sot në mbrëmje dhe nesër nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Image

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 30 °C

në vendet e ulëta: 19 / 31 °C

në vendet malore: 11 / 24 °C.

Era

Sot dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Image