Foto/ Edi Rama i vendos emrin “Erdogan” një sheshi në Laç

268
Sigal

Në Laç, një shesh i ri është inaguruar, që do të mbajë emrin e Presidentit turk, Recep Tayip Erdogan.

Sheshi është inaguruar nga vetë presidenti i Turqisë, kryeministri Edi Rama dhe të pranishëm të tjerë. Sheshi është emërtuar, në nderim të Erdogan për rindërtimin me fondet e Turqisë, të 522 banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019.

Mbulesa është hequr nga vetë Presidenti turk së bashku me kryeministrin Rama dhe kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla.

Foto/ Edi Rama i vendos emrin "Erdogan" një sheshi në

Foto/ Edi Rama i vendos emrin "Erdogan" një sheshi në

Foto/ Edi Rama i vendos emrin "Erdogan" një sheshi në