“Flamuri na bashkon të gjithëve”, Ilir Meta uron shqiptarët: Gëzuar Pavarësinë e Shqipërisë!

25
Sigal

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Mreta, ka uruar sot të gjithë shqiptarët, për 111 vjetorin e Pavarësisë.

“Gëzuar Ditën e Flamurit Kombëtar, simbolit që bashkon të gjithë shqiptarët, Gjergj Kastrioti Skënderbeun dhe Ismail Qemalin, Isa Boletinin dhe Adem Jasharin!
Nderimin më të thellë për Atin e Shqipërisë, themeluesin e shtetit tonë modern, Ismail Bej Vlorës dhe veprës së ndritur të shumë patriotëve të tjerë që përjetësuan 28 Nëntorin e vitit 1912! Gëzuar Pavarësinë e Shqipërisë!”, shkruan Meta në Facebook.