EMRI/ Sekuestrimi i 3.5 tonë drogë, zbulohet ‘koka’ e grupit kriminal nga Vlora

280
Sigal

Detaje të reja janë mësuar nga operacioni antidrōgë Shqipëri-Itali. Burime për Abcnews kanë njoftuar se kreu i grupit krìminal është Robert Myftari, 47 vjeç nga Vlora.

Myftari është arrēstuar më parë në qershor të vitit 2016 nga policia e Vlorës.

Myftari ishte në kërkim nga nëntori 2015, pasi tentoi të trafikonte 800 kg kanābis drejt Italisë.

Ndërkohë mësohet se, në kuadër të këtij operacioni shtatë persona u arrēstuan në Vlorë dhe tre në Tiranë. Një nga të arrēstuarit eshte identifikuar si Elton Hamza.