Policia e Elbasanit ka parandaluar një konflikt mes dy personave, njëri prej të cilëve posedonte armë zjarri.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Shënkoll” pas një sherri për motive të dobëta.

Policia thotë se Enea Verushi 25 vjeç ishte konfliktuar me një 32-vjeçar me iniciale A.Sh. Verushi kërcënoi me armë 32-vjeçarin dhe sapo pa policinë, hodhi pushkën dhe u largua.
Uniformat blu sekuestruan armën me 7 fishekë, ndërsa kanë shpallur në kërkim 25-vjeçarin, i cili akuzohet për kanosje, prishje të qetësisë publike dhe armëmbajtje pa leje.