E premte, priten reshje të dobëta

428
Sot priten reshje të dobëta në të gjithë vendin, kryesisht në orët e mesditës. Në zonat malore në lindje, në hapësira mjaft të kufizuara ndonjë reshje mund të jetë intensive.
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 8 / 19 °C
në vendet e ulëta: 9 / 17 °C
në vendet malore: 4 / 14 °C
Era pritet të forcohet dhe do të fryjë mesatare, deri e fortë në bregdet.