Dr. Ina Zhupa: A jeni në vete?! Në kohë pandemie shkarkoni nga puna mjek?!

361
Sigal

Shkarkohet mjeku i QSUT Ilir Allkja vetem se ju thote disa te verteta dhe kerkon te shpetoj jete mjekesh dhe jete njerezish duke dhene disa sugjerime si te behet me mire!

Nderkohe qe dilni beni thirrje qe tju vijne edhe mjeket ne pension dhe studentet keni luksin te shkarkoni nje profesionist ne luften kundra ketij virusi?!

E shkarkoni se nuk pranon dot qe maskat e skaduara jane normale, pak a shume si nje parfum i skaduar? E shkarkoni se eshte me profesionist sec duhet dhe kerkon koordinim sa me te mire qe mos shkojne pa veshjet speciale tek te infektuarit me COVID 19? E shkarkoni se nuk ben share videot e liderit nga Surreli kur ben si mjek popullor e guru allasoj?

Nderkohe Dr. Iliri ne 27 vjet pune, nuk ka marr asnjehere mase disiplinore dhe sot e pushojne nga puna!