Do të mbizotërojë moti me diell, si do të ndryshojnë temperaturat sot

39
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e martë parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare kryesisht në relievet malore të vendit.

Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore do ketë prezencë të mjegullës.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – veriperëndim 1-10 m/sek dhe hera herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore erë me rrahje dhe relativisht intensive dhe shpejtësi deri në 15-20 m/s.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 3/12 diell

Kukës -1/10 diell

Lezhë 3/14 diell

Dibër -3/9 diell

Durrës 4/16 diell

Tiranë 5/18 diell

Elbasan 3/19 diell

Berat 2/18 diell

Vlorë 5/16 diell

Korçë -2/8 diell

Gjirokastër 0/16 diell

Sarandë 4/15 diell.