Disa lagje të Vlorës zhyten në errësirë totale, mungon energjia elektrike

68
Sigal

Duket se në qytetin e Vlorës kanë nisur tashmë kufizimet e energjisë elektrike.

Kështu, disa prej lagjeve të qytetit në errësirë totale mbrëmjen e sotme.

Në mungesë energjie prej më shumë se një ore janë lagjet “24 maji”, “1 Maji” dhe rruga “Transballkanike”.

Ndërkohë nuk ka pasur një reagim nga organet përgjegjëse se kur mund të vijë rryma elektrike në këto lagje.