Diell dhe temperatura normale, si do të jetë moti këtë të hënë

180
Sigal

Për ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga masa ajri të qëndrueshme.

Moti do të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Era do të fryjë me drejtim juglindje e jugperëndim 1-8m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 14/25 diell

Kukës 10/22 diell pak re

Lezhë 12/25 diell

Dibër 9/21 diell pak re

Durrës 16/27 diell

Tiranë 16/28 diell

Elbasan 16/27 diell pak re

Berat 13/28 diell

Vlorë 15/27 diell pak re

Korçë 8/22 diell pak re

Gjirokastër 12/28 diell

Sarandë 15/26 diell.