Dhunë në familje! Arrestohet 53-vjeçari që rrahu gruan dhe vajzën, një tjetër në telashe se…

20
Sigal

Të shumta janë bërë rastet e dhunës në familje, ku kryesisht protagonistë të këtyre krimeve janë burrat, por edhe fëmijët.

Policia e Shkodrës bënë me dije se pas hekurave ra 53-vjeçari me inicialet P.G., i cili akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe vajzës. Po ashtu po hetohet në gjendje të lirë dhe 38-vjeçari me inicialet D.T.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër arrestuan shtetasin P. G., 53 vjeç, banues në Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij dhe vajzës së tyre. Gjithashtu, specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Shkodër:
-referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin D. T., 38 vjeç, banues në Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij;
-referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin E. P., 20 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Ri, pasi ka ushtruar dhunë ndaj prindërve të tij.
Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.”, thuhet në njoftimin e policisë.