Denoncimi/ Maskat grabisin qytetarin me armë tek koka, policia fsheh ngjarjen

548
Sigal

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një tjetër fakt se si Shqipëria është marrë peng nga krimi, dhe policia fsheh ngjarjet.

Një qytetar ka shkruar në adresë të kryeministrit Berisha, se ka qenë duke udhëtuar dhe në një moment maskat i kanë dalë përpara duke i rrëmbyer gjithçka, dhe pavarësisht se ngjarja është kapur nga kamerat e një karburanti në rrugë, ajo është mbajtur e fshehtë nga policia.

Ja denoncimi i Berishës:

Narkopolicia e Edvin Mafise dhe Gjeneral Kanabisit fshehin krimin! sb

Përshëndetje doktor Berisha me datë 27 rreth orës 2 e 50 te karburat uldedaj pa mbërritur në kryqëzimin e Shëngjinit një audi gri na kanë grabitur Makinën porsh.

Na kanë ulur në tok me pistoleta në kry janë pamjet filmike dhe policia ende nuk ka bërë diçka

Ajo makinë kishte qenë 2 orë para në kërkim te policia po mos ti jepnin çelsa do na gjunin. Kjo gjë shikohohet shumë qartë ke karburanti.