Çmendet moti, do piqeni nga dielli, ja temperaturat për sot

448
Sigal

Moti do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta të vranësirave në zonat malore ku nuk përjshtohet mundësia e rreshjve të izoluara. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi  10 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4 me lartësivale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të larta.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore   18/33°C

Zonat e  ulëta  20/38°C

Zonat  bregdetare 23/35°C