Autorit të goditjes së Berishës i komunikohet masa e arrestit në spital

69
Sigal

31-vjeçari, Gert Shehu që goditi me grusht kreun e Partisë Demokratike Sali Berisha i është komunikuar masa e arresti, nga policia.

Ngjarja ndodhi ditën e djeshme (e martë) gjatë protestës së opozitës e cila nisi në orën 12:00 dhe u zhvillua në të njëjtën kohë me Samitin e BE në Tiranë ku morën pjesë liderët europianë.

31-vjeçari u neutralizua nga truprojat e Berishës, ndërsa më pas edhe u arrestua nga autoritetet.

  • foto galeri