Alternime vranësirash dhe kthjellimesh, ja sa do të arrijnë temperaturat sot

49
Sigal

Vendi ynë ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh.

Në relievet e larta malore veriore nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara të shiut në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi nga 1- 8 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore era me shpejtësi deri ne 10-13m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1 deri 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 17/31 diell re

Kukës 14/29 diell re

Lezhë 15/31 diell re

Dibër 14/29 diell re

Durrës 19/30 diell re

Tiranë 19/32 diell re

Elbasan 17/33 diell re

Berat 12/33 diell re

Vlorë 17/30 diell re

Korçë 13/27 diell re

Gjirokastër 12/32 diell re

Sarandë 14/31 diell re.