Aksident i rëndë në Kretë, përmbyset makina ku udhëtonin dy të rinj, njëri shqiptar

13
Sigal

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Greqi, në Kretë. Sipas mediave fqinje një makinë është përmbysur një makinë pasi është përplasur me një shtyllë tensioni.

Në automjet udhëtonin dy të rinj, një grek dhe një shqiptar, të cilët kanë mbetur të plagosur.

Ata u transferuan fillimisht në Qendrën Shëndetësore Moira dhe më pas në spitalin Venizelio të Heraklion ku po trajtohen.