A do ketë shi nesër? Ja çfarë iu pret

416
Reshjet lokale të shiut priten të largohen gjatë ditës së nesërme.
Gjatë ditës së nesërme temperaturat ekstreme të ajrit pritet të luhaten:
– Në bregdet – temp. minimale do të zbresin deri në 6 °C, ndërsa ato maksimale do të ngjiten deri në 19 °C;
– Në vendet e ulta – përkatësisht 7 / 19 °C;
– Në vendet malore – përkatësisht 0 / 12°C,
Era pritet të fryjë me shpejtësi mesatare kryesisht në bregdet dhe zonat malore.