38 °C në Tiranë dhe Elbasan, moti për çdo qytet

64

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore.

Në juglindje do të ketë reshje shiu të izoluara në formën e shtrëngatave në mesditë.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-8m/s, e pasuar nga valëzim i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 22/37 diell

Kukës 19/35 diell re

Lezhë 22/37 diell

Dibër 18/33 diell re

Durrës 23/34 diell

Tiranë 24/38 diell re

Elbasan 23/38 diell re

Berat 19/38 diell re

Vlorë 21/34 diell

Korçë 19/31 diell re shi

Gjirokastër 18/37 diell re

Sarandë 19/34 diell.