Sigal

Një tërmet ka goditur Tiranën rreth orës 15:05 minuta.

Para pak minutash, lëkundje sizmike janë ndjerë gjerësisht në Kavajë, Durrës dhe Tiranë. Ka disa ditë që Shqipëria Qëndrore po tronditet nga tërmete të vazhdueshme, me epiqendër Gjirin e Lalëzit. Ndërsa sot epiqendra ka qenë është pranë fshatit  Luz i Vogël Kavajë me magnitutë 4.7 ballë.