17 fshatra mbeten pa energji elektrike në Dibër dhe Bulqizë

26
Sigal

Në një situatë të vështirë janë gjendur disa zona në qarkun e Dibrës, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut dhe borës. Vijon të ketë probleme përsa i përket furnizimit me energji elektrike në Dibër dhe Bulqizë. Pa rrymë elektrike janë rregjistruar tetë fshatra në Njësisë Kala dhe Dodë dhe nëntë fshatra në Bulqizë.

Nga ana tjetër reshjet e dëborës kanë bërë të vështirë qarkullimin në rrugët e fshatrave Selishtë, Zall Dardhë. Ekipet e emergjencës dhe elektriçistët kanë mbërritur pranë zonave për të normalizuar situatën e krijuar.