Juventus me afrimin e Cristiano Ronaldos, ka bërë një revolucion të vërtetë në futbollin italian, pasi ylli portugez do të përfitojë një pagë të çmendur.

Ylli portugez do të krijojë një hendek të madh me lojtarët e tjerë të bardhezinjve pasi do ketë një rrogë të padëgjuar më parë në këtë kampionat.

Sipas të dhënave të publikuara nga mediat italiane Cr7 do të përfitojë më shumë sa 5 futbollistët më të paguar të ekipit, të marrë së bashku.

Më poshtë paraqitet rroga e re e Ronaldos në Itali e llogaritur në vit, muaj, javë, ditë, orë dhe minutë.

Vërtet e frikshme: